2019-05-08
Międzynarodowy Dzień Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca

2019-05-08
Międzynarodowy Dzień Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca

Olimpiada


wwwwww

Materiały do pobrania
Ogłoszenie

Do wynajęcia lokal 55 m2, znajdujący się na II piętrze w budynku Polskiego Czerwonego Krzyża przy ul. Waszyngtona 47A.
Cena 15 zł/m2.

Dziękujemy za przekazanie 1%

„Tajemnica Pana Jednorożca, czyli nie wszystko złoto co się świeci”

Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Częstochowie w ramach akcji „Czerwonokrzyska Gwiazdka” organizuje spektakl teatralny dla dzieci p.t. Tajemnica Pana Jednorożca, czyli nie wszystko złoto co się świeci, który odbędzie się w dn. 2 grudnia 2018 r. o godz. 15.00 i 17.00 w Klubie Politechnik w Częstochowie, Al. Armii Krajowej 23/25. 
Partnerem imprezy jest TAURON Dystrybucja Spółka Akcyjna oraz Koksownia Częstochowa Nowa Sp. z o.o.

 

                                 

TAURON Dystrybucja S.A.                              Koksownia Częstochowa Nowa Sp. z o.o.
al. Armii Krajowej 5, 42-202 Częstochowa           ul. Odlewników 20, 42-213 Częstochowa
fax +48 34 365 55 26                                                 fax + 48 34 389 07 01
https://www.tauron-dystrybucja.pl/                          http://www.koksownianowa.pl/

„Przygody zazdrosnego Liliputka”

Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Częstochowie w ramach akcji „Czerwonokrzyska Gwiazdka” organizuje spektakl teatralny dla dzieci p.t. „Przygody zazdrosnego Liliputka”, który odbędzie się w dn. 3 grudnia 2017 r. o godz. 15.00 i 17.00 w Klubie Politechnik w Częstochowie, Al. Armii Krajowej 23/25. 
Partnerem imprezy jest TAURON Dystrybucja Spółka Akcyjna w Częstochowie. 

1% Podatku

Pomoc dla ofiar tajfunu na Filipinach.

Międzynarodowa Federacja Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca ogłasza apel o pomoc dla ofiar tajfunu na Filipinach. Do apelu przyłącza się Polski Czerwony Krzyż Wpłać dowolną kwotę na dedykowane konto Polski Czerwony Krzyż ul. Mokotowska 14, Warszawa nr konta: 64 1160 2202 0000 0002 5023 5887 Bank Millenium dopisek: „FILIPINY” 
Podziel się informacjami o sytuacji na Filipinach: wyślij e-mail, opublikuj link na Facebooku, powiedz znajomym. Zachęcaj do niesienia pomocy – więcej świadomych osób, to większa szansa na zażeganie kryzysu humanitarnego, sprawną pomoc i opiekę dla ofiar tajfunu. Dziękujemy za Twoją pomoc i wsparcie! 

Kolonie letnie

Kolonie letnie organizowane przez PCK w Częstochowie w Jeleśni w dniach 16-29 dofinansowaną przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach oraz przez Urząd Miasta Częstochowy. Wiecej informacji w biurze PCK w Częstochowie. 

Wyprawka dla Żaka

Kampania "Wyprawka dla Żaka" prowadzona jest przez Zarząd Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Częstochowie. Czerwonokrzyscy wolontariusze będą kwestować w częstochowskich hipermarketach. Celem kampanii jest wyposażenie potrzebujących dzieci w wyprawki szkolne. Adresatami kampanii są uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych pochodzących z rodzin, które borykają się z problemami materialnymi. We wrześniu uczniowie otrzymają od ZR PCK plecak wyposażony w zeszyty, przybory szkolne, bloki rysunkowe, kredki, plastelina itp. 
Zachęcamy do wsparcia naszej akcji. Artykuły szkolne można dostarczyć do siedziby Zarządu Rejonowego PCK w Częstochowie, ul. Waszyngtona 47a 

Godne Dzieciństwo

Szanowni Państwo, Przypominamy, że od 1 lutego 2011 roku został uruchomiony ponownie SMS charytatywny dla PCK o numerze 7364. Zarząd Główny PCK posiada pozwolenie na zbiórkę pod hasłem Godne Dzieciństwo. Środki pozyskane z tegorocznej zbiórki zostaną przekazane na sfinansowanie działań z programu Godne Dzieciństwo w 2012 roku. Zgodnie z wytycznymi MSWiA środki mają być wydatkowane na dożywianie, wyprawki szkolne, kolonie itp Na stronie internetowej www.godnedziecinstwo.pl znajdą Państwo więcej informacji na ten temat. SMS o treści POMOC pod numer 7364 to obiad dla dziecka. Pomóż! Nakarm głodne dziecko!

Wynik Mistrzostw Pierwszej Pomocy

W etapie okręgowym XIX Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK, które odbyły się w Katowicach dnia 21 maja 2011r. zwyciężyła drużyna reprezentująca Zarząd Rejonowy PCK w Częstochowie z Technicznych Zakłądów Naukowych im. gen. W. Sikorskiego w Częstochowie. Drużyna TZN będzie reprezentowała województwo śląskie w etapie centralnym MPP PCK, który odbędzie się w Płocku w dniach 10-12 czerwca 2011 r. 
Życzymy powodzenia.

Pomoc dla Japonii

Szanowni Państwo, nawiązując do pisma Matthiasa Schmale’a (Zastępcy Sekretarza Generalnego Działu Programowego Międzynarodowej Federacji stowarzyszeń Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca) wystosowanego w imieniu Sekretarza Generalnego do wszystkich stowarzyszeń krajowych i zawierającego informację o możliwości wspierania Japońskiego Czerwonego Krzyża w zarządzaniu bezprecedensową sytuacją kryzysową, pozwalam sobie przedstawić kilka aspektów pomocy: 
- przyjmuje on jednak z wdzięcznością wyrazy solidarności stowarzyszeń krajowych i indywidualnych osób; 
- z uwagi na charakter kataklizmu, potencjał wewnętrzny, płynność sytuacji i nieprzewidywalność jej rozwoju, jak również przewidywane potrzeby Japoński CK będzie przyjmował jedynie pomoc finansową nieasygnowaną na konkretny cel; 
- takie fundusze mogą być przekazywane albo bezpośrednio do Japońskiego CK lub przez Federację, która prześle je Japońskiemu CK
Informacje dotyczące udzielenia pomocy i wspracia poszkodowanym.

Pielgrzymka Honorowych Dawców Krwi

28 maja 2011 odbędzie się XIV Ogólnopolska Pielgrzymka Honorowych Dawców Krwi na Jasną Górę w Częstochowie. Pobór krwi na błoniach jasnogórskich od godz, 10-14.00.

Zbieramy krew dla Polski

14 maja 2011 rusza IV edycja ogólnopolskiej akcji honorowego krwiodawstwa pod hasłem "Zbieramy krew dla Polski" organizowanej wspólnie z „Grupą Muszkieterów” (sieć supermarketów Intermarche ) dla mieszkańców miasta Częstochowy. Przed sklepem INTERMARCHE w Częstochowie, ul. Lipowa 33/39 w godz. od 9.00-14.00.

Konkurs Tętno życia

Twoja krew – to życie drugiego. Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat krwiodawstwa i zasad udzielania pierwszej pomocy? Nie czekaj aż ktoś Cię tego nauczy, sam poczytaj na ten temat, a następnie przyjdź 12 maja do Auli Wydziału Zarządzania o godzinie 16.00, zdobądź nagrody i zacznij wprowadzać teorię w życie. To takie proste. 
Więcej informacji na stronie Tętno życia.

Motoserce

16 kwietnia 2011 r. rusza III edycja ogólnopolskiej akcji „Motoserce 2011”, organizowanej we współpracy z motocyklistami zrzeszonymi w Kongresie Polskich Klubów Motocyklowych. Pobór krwi przed IV Liceum im. Henryka Sienkiewicza w Częstochowie Aleja NMP 56 w godz. od 10-14.00.

MISTRZOSTWA PIERWSZEJ POMOCY POLSKIEGO CZERWONEGO KRZYŻA

Zarząd Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Częstochowie co roku organizuje konkurs młodzieżowych drużyn ratowniczych p.n. MISTRZOSTWA PIERWSZEJ POMOCY POLSKIEGO CZERWONEGO KRZYŻA. Tegoroczne zawody (etap rejonowy) odbędą się w dniu 1 kwietnia 2011 r. o godz. 10:00 w Zespole Szkół Ekonomicznych w Częstochowie, ul. Św. Augustyna 28/30.

Rozlicz się z PCK

W tym roku Polski Czerwony Krzyż pomaga podatnikom w rozliczeniu PITów. Na stronie internetowej www.pck.pl znajduje się program, za pomocą którego każdy w łatwy sposób może rozliczyć się z Fiskusem. Poniżej znajduje sie bezpośrednie przekierownie do programu, znajdującego sie na stronie głównej PCK, kliknija aby pobrać.

SZKOLENIA PIERWSZEJ POMOCY

Polskiego Czerwonego Krzyża Zarząd Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Częstochowie oferuje szkolenie pierwszej pomocy 16- godzinne z certyfikatem unijnym w zakresie podstawowym. Koszt szkolenia wynosi 140 zł od osoby w naszej siedzibie. Nadmieniamy, iż posiadamy bazę lokalowa na szkolenia jednak istnieje możliwość wskazania przez zainteresowanych miejsca szkolenia.

Projekt strony: Adriana Kotyla, Wykonanie: Krzysztof Błaszczyk